Страница священника

Информация с сайта священнослужителя автоматически выводится на другие сайты сети с помощью шорткодов.

Если нужно изменить данные о батюшке, достаточно сделать это в одном месте – в форме регистрации его сайта-визитки.

Фотография священнослужителя встанет на эту страничку самостоятельно, ее обязательно нужно добавить в консоли — пункт «Регистрация» — вкладка «Фото».

Пример сайта-визитки священнослужителя

Полезная информация по работе с сайтом священнослужителя:

Инструкции по созданию сайта священнослужителя
Шорткоды для вывода информации на сайте священнослужителя
Шорткоды для вывода духовенства на сайтах храмов/монастырей
Шорткоды для вывода духовенства на сайтах благочиний
Шорткоды для вывода духовенства на сайтах епархий
Шорткоды для вывода духовенства на сайтах митрополий
Шорткоды для вывода духовенства на сайте Церкви

Mитрополит Феодосій (Митрофан Миколайович Дикун)СтраницаУкраинская Православная Церковь, Полтавская епархия

Mитрополит Феодосій (Митрофан Миколайович Дикун)

Статус:
Некрополь
Дата рождения:
23.11.1926
Дата смерти:
01.10.2001

Биография

Народився 23 листопада 1926 року в селі Черниця Корецького району Рівненської області.


1943 року став послушником Свято-Успенської Почаївської Лаври. Протягом 1947-1951 рр. навчався в Московській духовній семінарії, протягом 1951-1955 рр. - у Московській духовній академії, яку закінчив зі ступенем кандидата богослов'я.


25 серпня 1955 року пострижений у чернецтво. 28 серпня 1955 року висвячений у сан ієродиякона, а 4 вересня того ж року - в сан ієромонаха й призначений на прихід у село Костирево Володимирської єпархії.


З січня 1956 року служив у цвинтарній церкві міста Володимира. Протягом 1960-1964 рр. був секретарем Волинської духовної семінарії.


1963 року був возведений у сан ігумена. З 1964 року - викладач Одеської духовної семінарії й старший помічник інспектора семінарії.


21 березня 1966 року возведений у сан архімандрита, призначений ректором Одеської духовної семінарії.


4 квітня 1967 року на засіданні Священного Синоду призначений єпископом Переяслав-Хмельницьким, вікарієм Київської єпархії. З 7 жовтня 1967 року - єпископ Полтавський і Кременчуцький.


25 жовтня 1977 року відправив Л.І.Брежнєву лист, написаний на 200 сторінках, в якому описав біди Церкви. Лист потрапив закордон, був перекладений на багато мов і переданий по радіо «Свобода» та інших радіостанціях. У зв'язку з цим тиск на Церкву було ослаблено, але сам єпископ був покараний - переведений на Вологодську кафедру, куди не зміг поїхати через хворобу.


27 грудня 1979 року призначений архієпископом Астраханським та Єнотаївським. У сан архієпископа возведений 7 вересня 1978 року.


З 19 лютого 1990 року призначений архієпископом Хмельницьким і Кам'янець-Подільським, з 20 березня того ж року - архієпископом Івано-Франківським і Коломийським, з 1992 року - архієпископом Полтавським і Кременчуцьким і головою Канонічної комісії Священного Синоду Української Православної Церкви.


1997 року возведений у сан митрополита.


Помер 1 жовтня 2001 року.